FANDOM


Курувка, Куровка (пол. Kurówka) — ріка в південно-східній Польщі, права притока Вісли. Протікає по Люблінській височині.

Довжина — 50 км, площа басейну — 395,4 км².

Витік знаходиться недалеко від села Пйотровіце Вєлькє, далі річка протікає по території Люблінського воєводства і впадає до Вісли у міста Пулави.

Основні притоки — правосторонні: Бялка з її притокою — Сирочанкою з власною поверхнею стоку 148,5 км² та Водна Струга біля Вулки Новодворської довжиною 3 км. Лівосторонні притоки: Струга-Курув (Гарбувка) довжиною 6 км і поверхнею стоку біля 31 км² та Струмінь-Ольшовецький, а також водний потік без назви. У середньому спуск водного потоку виносить 1,61 проміле.

Найважливішими містами, що розміщені уздовж річки, є Гарбув, Маркушув, Курів, Конськоволя і Пулави.

Курувка використовується заводом азотних добрив в Пулавах як основне джерело водопостачання. Стічні води скидаються назад в річку, тому для захисту вод Вісли вода з Куровки поступає до Вісли не безпосередньо, а через систему дамб і шлюзів.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki