FANDOM


KTS Topspin Kurów
Data założenia 13.05.2011
Siedziba 24-170 Kurów, ulica Lubelska 16
Miejsce rozgrywania meczów sala gimnastyczna w gimnazjum
Prezes Sylwester Jasiocha
Trener Leszek Bigaj
Najlepszy mecz Topspin Kurów - UKS Niemce 10:0 (12.03.2017, IV liga)
Najwyższa porażka Topspin Kurów - Lob Dęblin 0:10 (11.03.2012, IV liga)
Najlepszy mecz w III lidze Topspin Kurów - MLKS Wola Sernicka 7:3 (08.04.2018)
Najwyższa porażka w III lidze KłosChełm Pokrówka - Topspin Kurów 8:2 (10.12.2017)

Klub Tenisa Stołowego Topspin - jednosekcyjny klub mający siedzibę w Kurowie.

SalaGimnastyczna SzkołaPodstawowa

Sala gimnastyczna w szkole podstawowej

Hala gimnazjum

Hala sportowa w gimnazjum

HistoriaEdytuj

Zebranie założycielskie klubu odbyło się 13 maja 2011 roku, prezesem został Sylwester Jasiocha. 26 sierpnia złożono wniosek o dołączenie klubu do rozgrywek IV ligi (V poziom rozgrywkowy), 22 września Lubelski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego podał terminarz IV ligi, pierwszy oficjalny mecz w historii Topspin rozegrał 2 października w Puławach z tamtejszym MOW-em (10:2 dla MOW-u), natomiast inauguracyjny mecz u siebie (w szkole podstawowej) - 23 października (1:10 z Kraszakiem Biała Podlaska). 22 stycznia 2012 roku KTS zdobył historyczny punkt dzięki remisowi 9:9 z Kłosem II Wola Skromowska (sety - 36:34, punkty - 666:622). 11 marca 2012 roku w ostatnim meczu IV ligi nastąpiła najwyższa możliwa porażka - 0:10 z Lobem Dęblin. 18 listopada w V lidze nastąpiła pierwsza wygrana w historii klubu - 10:5 z Lobem II Dęblin. 2 września Lubelski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego ogłosił, że Topspin awansował do IV ligi. Od sezonu 2015/2016 salą gier jest gimnazjum. 23 stycznia 2015 roku kurowski klub wygrał 10:0 z Turem Turze Rogi, ten wyczyn powtórzył z UKS-em Niemce w styczniu i marcu 2017 roku (12.03.2017 było 30:1 w setach, punkty: 343:110). 25 sierpnia 2017 roku Huragan Międzyrzec Podlaski zrezygnował z gry w III lidze, jego miejsce zajął Topspin. 8 kwietnia 2018 roku klub spadł do IV ligi.

TabeleEdytuj

IV liga lubelska, grupa północna (V poziom ligowy) - 2011/2012Edytuj

Poz. Klub Pkt. Gry
1 Włodawianka Włodawa 26 138-66
2 MOW Puławy 25 133-75
3 Orzeł Kłoczew 24 132-57
4 Lob Dęblin 22 127-81
5 Kraszak Biała Podlaska 16 116-89
6 Huragan Międzyrzec Podlaski Beniaminek 15 104-96
7 Arka Ryki 15 104-96
8 Lewart II Lubartów Beniaminek 13 107-107
9 Bobry II Bobrowniki Beniaminek 13 108-114
10 Sokół Adamów 11 104-119
11 Ludwiniak Ludwin-Kolonia 10 86-114
12 ULKS Krzywda 9 90-115
13 ULKS Dębowica 8 84-111
14 Kłos II Wola Skromowska Beniaminek 2 40-138
15 Topspin Kurów Beniaminek 1 44-139

Puchar Polski: brak udziału

V liga lubelska, grupa zachodnia (VI poziom) - 2012/2013Edytuj

Poz. Klub Pkt. Gry
1 Dragon Wojcieszków Beniaminek 19 99-46
2 Głusk Lublin Spadkowicz 14 91-69
3 Topspin Kurów Spadkowicz 13 87-69
4 Kłos II Wola Skromowska Spadkowicz 7 64-81
5 Lob II Dęblin Beniaminek 7 70-86
6 UKS Niemce Beniaminek 0 40-100

Puchar Polski: brak udziału

IV liga lubelska, grupa północna (V poziom) - 2013/2014Edytuj

I runda

Poz. Klub Pkt. Gry
1 Lob Dęblin 18 98-48
2 Huragan Międzyrzec Podlaski 18 95-45
3 ULKS Dębowica Beniaminek 17 97-49
4 Dragon Wojcieszków Beniaminek 14 94-57
5 PSW Biała Podlaska 11 81-68
6 Topspin Kurów Beniaminek 11 74-71
7 UKS Niemce Beniaminek 7 70-83
8 Kłos II Wola Skromowska Beniaminek 6 58-80
9 Lob II Dęblin Beniaminek 4 47-93
10 Tur Turze Rogi Beniaminek 4 49-89
11 Huragan II Międzyrzec Podlaski Beniaminek 0 20-100

Grupa awansowa

Poz. Klub Pkt. Gry
1 ULKS Dębowica Beniaminek 26 146-81
2 Huragan Międzyrzec Podlaski 23 136-89
3 Dragon Wojcieszków Beniaminek 22 142-91
4 Lob Dęblin 22 137-82
5 Topspin Kurów Beniaminek 13 105-117
6 PSW Biała Podlaska 13 107-113

Puchar Polski: brak udziału

IV liga lubelska, grupa północna (V poziom) - 2014/2015Edytuj

I runda

Poz. Klub Pkt. Gry
1 Dragon Wojcieszków 16 85-45
2 Lob Dęblin 16 84-33
3 PSW Biała Podlaska 14 79-44
4 Topspin Kurów 12 68-56
5 Dystans Niedźwiada Beniaminek 12 81-48
6 Błękitni II Leopoldów Beniaminek 8 62-67
7 Ekonomik Biała Podlaska Beniaminek 6 47-78
8 ULKS Dębowica 3 41-85
9 Tur Turze Rogi 3 53-85
10 Kłos II Wola Skromowska 0 31-90

Grupa awansowa

Poz. Klub Pkt. Gry
1 Dragon Wojcieszków 23 124-62
2 Lob Dęblin 21 115-63
3 Dystans Niedźwiada Beniaminek 16 114-81
4 PSW Biała Podlaska 16 106-82
5 Topspin Kurów 14 94-94

Puchar Polski: brak udziału

IV liga lubelska, grupa północna (V poziom) - 2015/2016Edytuj

Poz. Klub Pkt. Gry
1 Lob Dęblin 25 137-78
2 Topspin Kurów 23 132-70
3 Dystans Niedźwiada 19 122-79
4 Ekonomik Biała Podlaska 12 102-118
5 MOW II Puławy Beniaminek 11 96-119
6 Kłos II Wola Skromowska 9 90-120
7 Lutnia Piszczac Beniaminek 7 91-128
8 Tur Turze Rogi 6 71-129

Baraże o awans do III ligi

  • Topspin Kurów - Sygnał II Lublin 2:10
  • Sygnał II Lublin - Topspin Kurów 10:4

Puchar Polski: brak udziału

IV liga lubelska, grupa północna (V poziom) - 2016/2017Edytuj

Poz. Klub Pkt. Gry
1 Kłos II Wola Skromowska 27 139-56
2 Topspin Kurów 23 130-67
3 Dystans Niedźwiada 22 123-74
4 Ekonomik Biała Podlaska 16 121-92
5 Huragan II Międzyrzec Podlaski Beniaminek 8 73-114
6 Sygnał III Lublin Beniaminek 8 83-121
7 Tur Turze Rogi 8 83-125
8 UKS Niemce Beniaminek 0 37-140

Baraże o awans do III ligi

  • Topspin Kurów - Sokół Zwierzyniec 4:10
  • Sokół Zwierzyniec - Topspin Kurów 10:4

Puchar Polski: brak udziału

III liga lubelska (IV poziom) - 2017/2018Edytuj

I runda

Poz. Klub Pkt. Gry
1 KłosChełm Pokrówka 19 80-30
2 Heksa Niedrzwica Duża 17 68-42
3 Perła Rokitno Spadkowicz 16 68-42
4 MOW Puławy 15 66-44
5 Sygnał II Lublin 14 60-50
6 ŻaczekFajsławice Boniewo 12 54-56
7 MLKS Wola Sernicka 9 55-55
8 Topspin Kurów Beniaminek 9 50-60
9 Sokół Zwierzyniec Beniaminek 7 50-60
10 Kłos II Wola Skromowska Beniaminek 6 36-74
11 Lob Dęblin 4 35-75
12 Grot II Werbkowice Beniaminek 4 38-72

Grupa spadkowa

Poz. Klub Pkt. Gry
7 Sokół Zwierzyniec Beniaminek 16 89-71
8 Grot II Werbkowice Beniaminek 13 70-90
9 MLKS Wola Sernicka 11 75-85
10 Kłos II Wola Skromowska Beniaminek 11 57-103
11 Topspin Kurów Beniaminek 11 67-93
12 Lob Dęblin 7 56-104

Kadra - sezon 2017/2018Edytuj

  • Piotr Adamczyk
  • Leszek Bigaj
  • Tomasz Ciurkowski
  • Kamil Gołębiowski
  • Sylwester Jasiocha
  • Krzysztof Moszczyński


Herb Kurowa Kluby sportowe i drużyny pożarnicze
Clementovia Klementowice (LZS; piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, tenis stołowy kobiet i mężczyzn)
Garbarnia Kurów (Włókniarz, LZS, LKS, Kurowianka; piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa mężczyzn) - Garbarnia II Kurów (piłka nożna mężczyzn)
Kolonia Klementowice (zawody sportowo-pożarnicze mężczyzn) - LZS Kłoda (piłka nożna mężczyzn) - LZS Kurów (szachy mężczyzn)
OSP Bronisławka (zawody sportowo-pożarnicze mężczyzn) - OSP Buchałowice (zawody sportowo-pożarnicze mężczyzn) - OSP Choszczów (zawody sportowo-pożarnicze mężczyzn)
OSP Klementowice (zawody sportowo-pożarnicze mężczyzn) - OSP Kłoda (zawody sportowo-pożarnicze kobiet i mężczyzn)
OSP Kurów (zawody sportowo-pożarnicze mężczyzn) - OSP Płonki (zawody sportowo-pożarnicze mężczyzn) - Topspin Kurów (tenis stołowy mężczyzn)
WspólnaSzansa Klementowice (tańce polskie kobiet i mężczyzn) - WspólnaSzansa II Klementowice (tańce polskie kobiet i mężczyzn)
ZakładyFutrzarskie Kurów (LZF, zawody sportowo-pożarnicze mężczyzn)